Hakkımızda

Hakkımızda

Türkiye’nin öncü holdinglerinden Arkas Holding çatısı altında faaliyet gösteren Arkas Lojistik, 1989 yılında kurulmuştur. Çeyrek asırdan fazladır lojistik sektöründe var olan Arkas Lojistik bugün deniz, hava, kara, demiryolu, intermodal, minivan, kombine taşımaları yapan, açık yük ve proje taşımaları, forwarding ve depolama hizmetleri sunmaktadır. Türkiye’de İzmir, İstanbul, Kocaeli, Bursa, Mersin, Ankara, Eskişehir, Gaziantep, Kayseri, Samsun, Trabzon, Ereğli, Bandırma, Konya ve İskenderun'daki ofislerinde 1500’ün üzerinde çalışanı ile hizmet üretmektedir.

 

Arkas Lojistik'in Ulaştırma hizmetleri özvarlık havuzunda 500 çekici, 5 kamyon, 550 dorse bulunmakta ve İstanbul, Kocaeli, İzmir, Bursa, Tekirdağ, Samsun, Mersin,  Gaziantep, İskenderun’daki garajlarıyla müşterilerine hizmet vermektedir. Dijital yatırımlarıyla müşterilerine araç takibi ve temassız operasyonun avantajlarını sunmaktadır.


Arkas Lojistik’in Terminal ve Depoculuk Hizmetleri altyapısında İstanbul, İzmir, Bursa, Mersin, Konya, Kayseri, Gaziantep, İzmit ve İskenderun’da olmak üzere 463 bin metrekarenin üzerinde açık konteyner sahası ve 40 bin metrekare kapalı depo tesisleri bulunmaktadır. Depolarında 51 adet özvarlık dolu ve boş konteyner elleçleme makinesi, 40 forklift ve 3 kepçeyle hizmet vermektedir. 

 

Demiryolu Hizmetleri organizasyonunda 706 vagon ve demiryolu ile taşımaya uygun 1250 konteynere sahip Arkas Lojistik, müşterilerine alternatifli taşıma çözümleri geliştirmektedir.

 

Hızlı, güvenilir, kaliteli ve dijital lojistik hizmeti sağlayan global bir lojistik şirketi olma vizyonuyla yatırım yapan Arkas Lojistik yurtdışında Arkas Logistics markası adı altında yapılanmıştır. Bugün Ukrayna, Gürcistan, Azerbaycan, Çin ve Amerika Birleşik Devletleri'nde faaliyet gösteren ofislerinde 100 kişiye istihdam sağlamaktadır. Ofislerinin olmadığı dünyanın diğer önemli ticaret merkezlerinde de stratejik partnerleriyle hizmet sağlamaktadır.


Sürdürülebilir lojistik kapsamında da yatırımlara devam eden Arkas Lojistik, 5 adet Hybrid Lokomotif yatırımıyla çevre dostu yapıyı desteklemeye devam etmektedir.

İletişim

Sadece bir telefon uzaktayız. İletişim sayfamız üzerinden dilediğiniz zaman bize ulaşabilirsiniz

İletişim

İletişim

Diğer Adreslerimiz