Bangladeş Depo Kurulumu - Arkas Lojistik

Bangladeş Depo Kurulumu - Arkas Lojistik

Haber Tarihi 18.05.2023

Bangladeş Depo Kurulumu

İş Ortağınız Arkas Lojistik

Arkas Lojistik, bu süreçte müşterimizin iş ortağı olarak devreye girdi. Bangladeş'te üretilen ürünlerin Türkiye'ye sevkiyatı için üreticilerden alınan ürünlerin kalite kontrolü, üreticilere yakın olması ve daha ekonomik olması nedeniyle Bangladeş'te yapılması önerildi. Ayrıca, direkt ticaret imkanı da sağlanabilecekti.

Arkas Lojistik, hazır giyim müşterimiz için bir proje planı hazırladı. Chittagong'da temin edilen bir depo, 7500 m2'lik bir alan olarak müşterimize tahsis edildi. Ürünler, burada mal kabul sırasında hasar kontrolü ve koli tartımı yapılarak kalite kontrolünden geçirildi. Sorunsuz ürünler konsolide edilerek ilgili ülkelere sevk edildi. Bu işlemler, barkod okuma sistemleriyle takip edildi ve müşterimiz ile bilgi alışverişi IT entegrasyonuyla sağlandı.

Sağlanan Fayda

Proje, başarılı bir şekilde tamamlandı ve müşterimiz, bu operasyon sayesinde tedarik zincirini disipline etti. Hem koli içi eksik ürünler hem de kalite kontrolünden geçemeyecek ürünler için peşin ödeme yapmaktan kurtuldu. Ayrıca, nakit akışında da iyileşme sağladı. Bu sayede müşteriye fayda sağlandı.

Arkas Lojistik, müşterimizin ihtiyacına uygun bir çözüm sunarak, tedarik zincirinde disiplin sağlayarak ve müşteriye fayda sağlayarak başarılı bir projeye imza attı. Bu proje, sektöre örnek olacak bir uygulama olarak kabul edildi ve diğer şirketlere de ilham kaynağı oldu.

İletişim

Sadece bir telefon uzaktayız. İletişim sayfamız üzerinden dilediğiniz zaman bize ulaşabilirsiniz

İletişim