Yönetim

Arkas Holding
Lojistik Hizmetleri Grup Başkanı
Diane ARCAS GÖÇMEZ

1972'de İzmir'de doğan Diane Arcas Göçmez, 1995 yılında Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun oldu. Halen Middlesex Üniversitesi'nde Denizcilik ve Lojistik alanında yaptığı MBA ile akademik çalışmalarına devam etmektedir.  İş hayatına 1993 yılında Arkas'ta başlayan Diane Arcas, Acentelik Grubunun çok çeşitli uzmanlık alanlarında ve kademelerinde görev aldı. 2000 yılında Arkas Denizcilik İstanbul Şube Müdürlüğü görevini yürütürken aynı zamanda Arkas'ın Kurumsallaşma Projesi'nde yer aldı.

Bu Proje kapsamında 2000-2007 yılları arasında kurup yönettiği SAP muhasebe ve finans bilgi sistemleri modülleri, bütçe yönetim sistemleri ile birlikte merkezi satınalma ve denetim fonksiyonlarının yönetimini halen sürdürmektedir. 

2007 yılında Lojistik Grubunun sorumluluğunu üstlenmiş ve halen Lojistik Grup Başkanı olarak görevini sürdürmektedir. 

Vizyoner, yeni gelişmelere açık, dinamik, ve grubun değerlerini yaşatan kişilerle çalışmaktan motive olan Diane Arcas Göçmez, ekibiyle birlikte Arkas'ı Lojistik alanında da zirveye taşımayı hedeflemektedir. 

Arcas , 2013 yılı itibari ile dünya armatörler sıralamasında ilk 23'ün içinde yer alan Arkas Deniz Ticaret Filosu'nun yönetimi konusunda geleceğe dönük eğitim görmektedir. Yönetimsel ve mesleki alanda yenilikleri takip etmeyi ve hızlıca hayatına adapte etmeyi, status quo'yu sorgulamayı seven Arcas, boş zamanlarında akademik çalışmalarına ağırlık vermektedir.

Arkas Lojistik
Genel Müdür
Onur GÖÇMEZ 

1977’de İstanbul' da doğan Onur Göçmez, 2000 Yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden  mezun olmuştur. 1999 Yılında Çağrı Merkezi ve Müşteri Hizmetleri sektöründe başladığı iş hayatına; Lojistik ve Nakliye sektöründe 2003 yılından itibaren sırasıyla Yurtiçi Kargo Servisi A.Ş Teftiş Kurulu Başkanlığında Müfettiş olarak ve  CEVA Lojistik A.Ş de İstanbul Bölge Müdürü olarak devam etmiş olup 2012 Yılında Arkas Lojistik A.Ş de göreve başlamıştır.

Arkas Lojistik A.Ş’ de  Operasyon Müdürü, Filo Yönetim Müdürü, Istanbul Bölge Müdürü olarak görev yapmıştır. 2014 yılında  Arkas Lojistik  Ulaştırma Hizmetleri Türkiye Müdürlüğü  görevine atanarak tecrübesiyle gruba çok önemli katkılar sağlamış ve 2015 yılında  Genel Müdür yardımcılığına atanmıştır. Ek  olarak Arkas Lojistik Grubunun İnsan Kaynakları, Güvenlik ve İdari işler fonksiyonlarının Strateji ve icrasından sorumludur.

Onur GÖÇMEZ evli ve üç çocuk sahibidir.

Arkas Lojistik
Genel Müdür Yardımcısı
(BDT Ülkeleri)
Metehan KARPUZOĞLU 

Metehan Karpuzoğlu,1998 yılında Bradford Universitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra  1999 yılında Cranfield Universitesi Lojistik ve Tedarik Zinciri Yüksek Lisans Bölümü’nü tamamlamıştır. 2002 yılında bünyesine  katıldığı Arkas Holding’de çeşitli departmanlarda, önemli proje ve görevlerde bulundu. 2012-2013 yılları arasında  Arkas Lojistik İstanbul Şube Müdürlüğü görevinin yanı sıra, Gürcistan, Azerbaycan, Kazakistan, Rusya ve Ukrayna ofislerinin kurulmasında aktif rol oynadı. 2013 yılı itibarı ile Arkas Lojistik’in Türkiye dışındaki ofislerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

Arkas Lojistik
Genel Müdür Yardımcısı
(Terminal Hizmetleri, Yurtiçi Demiryolu, BTK, Global İhaleler & Projeler)
Serhat KURTULUŞ 

1980'de, İstanbul'da doğan Serhat Kurtuluş, 2000 Yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümünden  mezun olmuştur. 2007 yılında ise aynı üniversitenin İşletme-Sayısal Yöntemler Anabilim dalında yüksek lisansını tamamlamıştır. 1998 yılında Pamukbank’ta başladığı çalışma hayatına, Sümerbank, Çelebi Hava Servisi ile devam ettiktan sonra 2006 yılında Yurtiçi Kargo Servisine katılarak, Müfettiş, Bursa Bölge Müdürü, İstanbul Anadolu Bölge Müdürü olarak görev yapmıştır.

2012 yılında Borusan Lojistik bünyesinde Parsiyel Taşımacılığı Türkiye Müdürü pozisyonunda kariyerine devam eden Serhat Kurtuluş, 2014 yılında Operasyonel Denetim Müdürü olarak Arkas Lojistik bünyesine katılmıştır. Kısa zamanda gruba katma değer yaratarak  2015 yılında Terminal Hizmetleri Türkiye Müdürü olarak atanmış, aynı zamanda Arkas  Lojistiğin İş güvenliği ve Bilgi Teknolojileri Stratejilerinin yönetimi görevinde bulunmuştur. 2018 yılında Genel Müdür Yardımcısı görevine atanmış olup Terminal Hizmetleri Segmentine ek olarak Yurtiçi Demiryolu Departmanı ve Arkas Rail AS Satış Yönetimi, BTK (Bakü-Tiflis-Kars) Hattı Satış Operasyon Yönetimi, Global İhale ve Projeler Departmanı Yönetimi ve icrasından sorumludur.

Serhat Kurtuluş evli ve 2 çocuk sahibidir.

Arkas Lojistik
Satis Ve Is Gelistirme Koordinatoru
Sinem DUMAN 

1982 yılında Almanya'da doğan Sinem Duman, 2005 yılında Koç Üniversitesi ekonomi bölümünden mezun oldu.   İş hayatına 2005 yılında  Arkas  Acente grubunda başlayan Sinem Duman sırasıyla Yang Ming Line Uzakdoğu ithalat satış uzmanı ve Arkas Line Kuzey Afrika ihracat satış uzmanı olarak görev aldı. 2011 yılında Arkas Lojistik A.Ş şirketine Pazarlama müdürü olarak transfer olmuş ve daha sonra Istanbul Şube müdürlüğü görevinde bulunmuş ve şirketin yurtdışı network ve pazarlama gelişimine önemli katkılarda bulunmuştur.

2015 yılında Arkas Lojistik Forwarding Hizmetleri Kuzey Bölge Türkiye müdürlüğüne atanmıştır.2017-2018 yıllarında Arkas Lojistik Forwarding Hizmetleri Türkiye Müdürü olarak görevini sürdüren Sinem Duman 2019 yılı itibarıyla Satis Ve Is Gelistirme Koordinatoru olarak görevini sürdürmektedir
Sinem Duman evli ve 1 çocuk sahibidir.